اخبار

حضور سیب سبز در اولین نمایشگاه بین المللی برندهای ملی مد و پوشاک ایران در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی در سالن 38A در تاریخ 8 الی 11 بهمن ماه سال 1391

 

ابتدا بهتر است آشنایی اولیه کودک با رنگ‌ها را مورد توجه قرار دهیم. قبل از یادگیری اسم رنگ‌ها، کودک از طریق مشاهده بین آنها تمایز قایل می‌شود. در فاصله سنی دو تا پنج سال کودک نام رنگ‌ها را یاد می‌گیرد. دخترها معمولاً سریع‌تر از پسرها نام رنگ‌ها را به خاطر می‌سپارند. البته این روند یادگیری در کودکان مختلف، متفاوت است و بستگی به چگونگی رشد سیستم عصبی آنها دارد. اگر می‌خواهید به کودکتان توانایی تشخیص رنگ‌ها را آموزش دهید، سعی کنید ارتباط آنها را با یک چیز مشابه به آنها نشان دهید. در اینجا چند مثال برای کودکانی با بهره هوشی متوسط می‌آوریم:

 

 

 

رنگ ها باید به عنوان ابزاری برای برقراری ارتباط با کودکان مورد استفاده قرار گیرند چرا که کودکان رنگ ها را دوست دارند و به سادگی با زبان خود نسبت به آنها واکنش نشان می دهند. آنها خیلی زود می توانند رنگ ها را تشخیص دهند و در ۶ ماهگی بین رنگ ها تفاوت قائل شوند. بسیاری از کودکان نوپا به سراغ رنگ هایی می روند که برای آنها جذاب و چشمگیر باشد. قرمز، رنگی است که خیلی سریع توجه کودکان را به خود جلب می کند و پس از آن رنگ های زرد، آبی، سبز و نارنجی قرار دارند. در سنین رشد، دختربچه ها معمولا رنگ هایی مانند بنفش، صورتی و ارغوانی را ترجیح می دهند در حالی که پسربچه ها به سراغ رنگ های آبی، قهوه ای و مشکی می روند. 

 

بچه که بودم همیشه از مادرم می پرسیدند، بچه هات با هم خوبن ؟ کتک کاری و گیس کشی ندارن ؟ مادرم همیشه با یک لبخند رضایت می گفت :« نه خدا را شکر خیلی با هم دوست هستن ...» همیشه فکر می کرددم مگه بقیه خواهر برادرا باهم قهرن ، تا اینکه بزرگتر شدم و چشم به جمال پسر های همسایه مان روشن شد ، خدا برایتان نیاورد این همسایه ها را ...

 

 

همه مامان ها قبل از اینکه بچه دار بشن ، خیلی سالها قبل نقش مادر را برای عروسکهاشان بازی کردند . شاید برایتان جالب باشد اگر بگویم كودك می تواند در بازی عروسكی، انگیزه اش را متعادل کند و انرژی های اضافی روانی خود را تخلیه كند. به عبارتی بهتر، كودك در بازی عروسكی ، انرژی روانی و جسمی خود را بارور  ساخته و شكل مناسبی به آن می دهد.

 

 

زندگی خانوادگی , حضور افراد با جنسیت و سنین مختلف در زیر یک سقف به همان اندازه که شیرین و زیبا ست ، گاهی سخت هم می شود. هر کدام از این روابط ،شرایط و استاندارهای خود را دارد که در صورت رعایت آنها بسیار شیرین خواهد بود اما عدم بر قراری ارتباط صحیح صدمات جبران ناپذیری همه ی افراد خواهند خورد. در این مطلب کارشناسان گروه تولیدی سیب سبز بهبررسی چگونگی ارتباط بر قرار کردن با کودکان می پردازد .ارتباطی که اگر خوب بر قرار شود دوران نوجوانی و جوانی خوبی را هم برای آن ها رقم خواهد زد.

 

 

 

  علیرضا بیشتر اوقات زمانیکه مادرش از او می خواهد کاری را مخالف میل خودش انجام دهدف لجباز می شود و پایش را می کند در یک کفش ، مادرش از این موضوع دلخور به همین سبب از کارشناسان گروه تولیدی سیب سبز خواسته است تا او در این زمینه راهنمایی کنند. این کارشناسان می گویند:«ااگر انتظارات والدین از کودکان منطقی باشد و وظایف ساده و آسانی برای آنان تعیین کنند، آنها نیز همکاری می کنند و رفتاری مطلوب نشان می دهند.  کودکان برای کنارآمدن با دیگران به قوانین ساده و روشن نیازمند هستند. نباید از کودکان بخواهیم که هر آنچه می گوییم انجام دهند. کودکان در سنین پیش دبستانی دوست دارند خودشان تصمیم بگیرند، انتخاب کنند و درکارهای مربوط به خود مستقل باشند. بنابراین تنها در مواردی کودک، لجباز به شمار می آید که بیش از نصف دستورات والدین را انجام ندهد. » 

 

 

هر چه بکاری همان برداشت خواهی کرد ؛ حتما این مثال را شما هم شنیده اید . این مثال در روابط شما با عزیزانتان هم تاثیر مستقیمی دارد یعنی اگر شما به فرزندانتان احترام بگذارید او هم حتما همین کار را خواهد کرد. 

حاضرجوابی یا به اصطلاح زبان درازی، یعنی پاسخگویی و واکنش سریع، گاه بی ادبانه و شرورانه کودک نسبت به بزرگترها است آنها فکر می کنند در صورت پاسخ سریع به حرف های شما نشانی از بزرگ شدنشان رو کرده اند و شما انها را بیشتر دوست دارید،زبان درازی شکلها و سطوح متفاوتی دارد و از مثلاً: «من از اسفناج خوشم نمی یاد، آشغاله!» گرفته تا «بابای بد!» زبان درازی محسوب می شود. حتی سرپیچی از انجام کار مانند «من حالشو ندارم، خودت اتاقم رو تمیز کن» هم مصداق حاضرجوابی یا زبان درازی در کودکان به حساب می آید. 

 

 

 

  علیرضا بیشتر اوقات زمانیکه مادرش از او می خواهد کاری را مخالف میل خودش انجام دهدف لجباز می شود و پایش را می کند در یک کفش ، مادرش از این موضوع دلخور به همین سبب از کارشناسان گروه تولیدی سیب سبز خواسته است تا او در این زمینه راهنمایی کنند. این کارشناسان می گویند:«ااگر انتظارات والدین از کودکان منطقی باشد و وظایف ساده و آسانی برای آنان تعیین کنند، آنها نیز همکاری می کنند و رفتاری مطلوب نشان می دهند.  کودکان برای کنارآمدن با دیگران به قوانین ساده و روشن نیازمند هستند. نباید از کودکان بخواهیم که هر آنچه می گوییم انجام دهند. کودکان در سنین پیش دبستانی دوست دارند خودشان تصمیم بگیرند، انتخاب کنند و درکارهای مربوط به خود مستقل باشند. بنابراین تنها در مواردی کودک، لجباز به شمار می آید که بیش از نصف دستورات والدین را انجام ندهد. » 

 

 

 

این روزها بحث کتاب و کتاب خوانی داغ تر از همیشه است ، چرا که کودکان به بهانه درس خواندن پدر ، مادر ، خواهر یا برادرشان دوست دارند کتاب در دست بگیرند و آن را ورق بزنند . اما اینکه چه کتابی برای آنها بهتر است موضوعی است که در این نگاره به آنها پرداخته ایم.

 

 

 

مینو دختر همسایمان 6 سالش است ، مادرش همیشه سر اینکه چه کسی باید اتاق این دختر کوچلو را مرتب کند گله دارد، مادر مینو همیشه با مثال اینکه زمان ما اگر یک اسباب بازی روی زمین می ماند مادرش آن را دور می ریخت، خطاب به مادرم می گوید:« مینو همیشه اسباب بازی هایش را پخش و پلا می کند ، بعد هم اصلا برایش مهم نیست که آنها ممکن است گم یا شکسته شوند....»

 

 

 

اگر شما هم شاغل هستید و نگران تنها ماندن فرزندتان ، اگر مجبور شده اید که برای چند روزی صبح ها کودکتان را تنها بگذارید و اگر به هر دلیلی فکر می کنید وقت آن رسیده که کودکتان در خانه تنها بماند ، این مطلب را بخوانید.

 

 

 

«من و شوهرم برخی مواقع باهم بر سر مسائلی دچار اختلاف نظر و گاهی بحث می شویم اما پریا هر بار چنان واکنشی نشان می دهد که ما حتی این روزها نمی توانیم با صدای بلند همدیگر را صدا کنیم ...» مادر پریا 5 ساله با بیان این مطلب از کارشناسان گروه تولیدی سیب سبز خواسته تا در این مورد او را راهنمایی کنند.

 

 

 

در این نگاره در مورد زوج های جوانی می نویسیم که به تازگی بچه دار شده اند و قصد دارند با کودکشان به سفر بروند ، برای آنها که از آداب و رسوم خاص سفر کردن به همراه کودکان بی اطلاعند:

 

 

 

لیانا 6 ماه است که پا در این دنیا گذاشته است و تا کنون جز شیر مادرش چیزی نخورده حالا می خواهیم او را با غذاهای دیگری آشنا کنیم آیا اکنون زمان مناسبی است ؟»این ها پدر لیانای 6 ماه پرسیده است ، کارشناسان گروه تولیدی سیب سبز در پاسخ به این سوال می گویند: همان ‌طور که مطالعات مختلفی در سراسر دنیا، در کشورهای در حال توسعه و توسعه‌ یافته نشان داده و مورد تایید سازمان جهانی بهداشت، یونیسف و آکادمی کودکان آمریکا و کانادا، استرالیا، اروپای غربی و... است بهترین تغذیه تا پایان 6 ماهگی تنها شیر مادر است. 

 

 

 

چندی پیش من و همسرم بر سر موضوعی کوچک بحث می کردیم و اصلا متوجه حضور میترای کوچکمان نبودیم ، فردای آن روز ما به خانه مادرم رفتیم ؛ باور نمی شد که میترا لحظه به لحظه بحث مارا با گریه و زاری برای مادرم شرح دهد . از آن روز به بعد هر بار که دعوایش می کنم سریع از الفاظی استفاده می کند که ان روز همسرم خطاب به من گفته بود . لطفا راهنماییمان کنید.

 

 

 

 

این روزهای هر چه به سمت تابستان می رویم کودکان و والیدین آنها تمایل بیشتری به گردش و تفریح پیدا می کنند ، یکی از تفریحاتی که ما به خانواده های عزیز پیشنهاد می کنیم ،بادکنک بازی است . بادکنک بازی یکی از بازی های جذاب، مفرح و لذتبخش برای کودکان است. بادکنک ها به علت سبک بودن و در هوا معلق ماندن و حرکت آرام ، جذبه و زیبایی خاصی دارند. این بازی مورد علاقه ی همه کودکان ملل مختلف است. کودکان، به وسیله ی بادکنک بازی، مفاهیم زیادی را یاد می گیرند

 

 

 

 

 «کافی است کتاب ، مجله یا حتی روزنامه ای در دست بگیرم هر جای خانه که باشد خودش را با شتاب می رساند تا روی پایم بشیند و من برایش آن را بخوانم ، با اینکه نمی تواند حرف بزند احساس می کنم هرچه می گویم مو به مو گوش می دهد فرق نمی کند مطلب علمی باشد یا اقتصادی همچون یک کارشناس به آن گوش می دهد ، آیا کودک من در این سن متوجه گفته های من می شود ؟»

 

 

 

 

 

به نظر شما فرزندان به خصوص کودکان دبستانی و راهنمایی ما تا چه حد حق دارند از تلفن همراه استفاده کنند؟ یا اینکه اصلا حق استفاده از این ابزارها برای کودکان وجود دارد یا خیر؟ به خصوص در زمینه تلفن همراه که به نظر می رسد جذابیتهای آن بیش از سایر وسایل ارتباطی است و آیا داشتن تلفن همراه برای کودکان دبستانی و راهنمایی امری معقول است؟ آیا چنین اقدامی برای کنترل فرزندانمان توصیه می شود؟... .

 

 

 

 

صفحه1 از6

  • تبلیغ فروشگاه

  • مراکز فروش

    مراکز فروش

  • ارتباط با ما

    تلفن :  88802178 - 88801319

طراحی سایت

بیمه خدمات درمانی تهران

تاتو ابرو

پاک کردن تاتو ابرو

آشپزخانه صنعتی

آموزش پیانو

سولفژ

هارمونی

ارکستراسیون

صندوق نسوز

گاو صندوق

درب ضد سرفت

درب خزانه

ایمپلنت

دندانپزشکی ترمیمی

شیرآلات

شیرآالات صنعتی

شیر پروانه ای

میراب

شرکت میراب

فوم بتن

فوم بتون

کلاه گیس

پوستیژ

بلیط هواپیما