باید و نباید های تلفن همراه

on 08 خرداد, 1390

 

به نظر شما فرزندان به خصوص کودکان دبستانی و راهنمایی ما تا چه حد حق دارند از تلفن همراه استفاده کنند؟ یا اینکه اصلا حق استفاده از این ابزارها برای کودکان وجود دارد یا خیر؟ به خصوص در زمینه تلفن همراه که به نظر می رسد جذابیتهای آن بیش از سایر وسایل ارتباطی است و آیا داشتن تلفن همراه برای کودکان دبستانی و راهنمایی امری معقول است؟ آیا چنین اقدامی برای کنترل فرزندانمان توصیه می شود؟... .

 

 

 

 

 

 

کارشناسان گروه تولیدی سیب سبز در این باره می گویند:« قبل از هر چیز مضرات استفاده از تلفن همراه برای بچه های مقطع دبستان و راهنمایی را مورد بررسی قرار می دهیم. هر چند این ابزار از برخی جهات به نظر مفید می رسد و والدین تمایل دارند آن را برای فرزندشان تهیه کنند اما از مضرات این ابزار نمی توان غافل شد. تقلب، خواهی نخواهی یکی از مشکلات کلاسهای درسی به شمار می رود و داشتن تلفن همراه در نزد دانش آموزان این اقدام را تسهیل می کند. علاوه بر این فرآیند یادگیری و آموزش را با خلل مواجه می کند چون موجب حواس پرتی در دانش آموز می شود (به خصوص پیامکها که شامل انواع و اقسام مطالب گوناگون است که عمدتا تناسبی با سطح سنی این دسته از بچه ها نداشته و گیجی و حواس پرتی آنها را چند برابر می کند.) 

از سوی دیگر وقتی تعداد زیادی از دانش آموزان مدرسه مجهز به تلفن همراه باشند این موجب می شود که اخبار درست یا نادرست و شایعات سریعتر در مدرسه گسترش یافته و در نتیجه آن، نرخ قلدری ها افزایش یابد. مطالعات مختلف، به طور روشن نشان داده که با افزایش استفاده از تلفن همراه، میزان قلدری و سورفتار در مدارس افزایش یافته است.

حال با این اوصاف شما تصور می کنید آیا جایز است که تلفن همراه در اختیار فرزندان مدرسه ای قرارگیرد؟ مسلما نمی توان فرزندان را از تغییرات اجتناب ناپذیر اجتماعی دور نگاه داشت اما به طور قطع می توان با برخورد صحیح، به کارگیری روشهای درست تربیتی و اعمال برخی از محدودیت¬ها، این امکانات را در مواقع مقتضی در اختیار آنها قرار داد. برخی از این مقررات می تواند شامل موارد زیر باشد:

با فرزندتان در مورد چگونگی استفاده از تلفن همراه صحبت کنید .

اجازه ندهید فرزندتان در برخی مکانها(مانند کلاس درس، مجالس سخنرانی و رسمی، مهمانی ها که همه دور هم جمع بوده و در حال صحبت با هم هستند و ...)از تلفن همراه استفاده کرده و یا دایما پیامک بفرستند.

از یک ساعت مشخص به بعد، استفاده از از تلفن همراه را منع کنید. مثلا ساعت 8 شب به بعد  یا صبحهای خیلی زود.

نکته آخر اینکه به آنها آموزش دهید که به طور هوشمندانه از تلفن همراه خود استفاده کنند یعنی هم مسایل مالی را در نظر بگیرند و هم توجه داشته باشند که زمان زیادی را صرف مکالمات تلفنی(هر روزه) نکنند. برای او توضیح دهید که تلفن همراه ابزاری برای مواقع ضروری است.

 

 

 

طراحی سایت

بیمه خدمات درمانی تهران

تاتو ابرو

پاک کردن تاتو ابرو

آشپزخانه صنعتی

آموزش پیانو

سولفژ

هارمونی

ارکستراسیون

صندوق نسوز

گاو صندوق

درب ضد سرفت

درب خزانه

ایمپلنت

دندانپزشکی ترمیمی

شیرآلات

شیرآالات صنعتی

شیر پروانه ای

میراب

شرکت میراب

فوم بتن

فوم بتون

کلاه گیس

پوستیژ

بلیط هواپیما