کودک اهل مطالعه من

on 08 خرداد, 1390

 

 «کافی است کتاب ، مجله یا حتی روزنامه ای در دست بگیرم هر جای خانه که باشد خودش را با شتاب می رساند تا روی پایم بشیند و من برایش آن را بخوانم ، با اینکه نمی تواند حرف بزند احساس می کنم هرچه می گویم مو به مو گوش می دهد فرق نمی کند مطلب علمی باشد یا اقتصادی همچون یک کارشناس به آن گوش می دهد ، آیا کودک من در این سن متوجه گفته های من می شود ؟»

 

 

 

 

 

 

 این پرسشی خصوصی در صفحه فیس بوک ما مطرح شده است و کارشناسان گروه تولیدی سیب سبز این چنین پاسخ می دهند : علاقه و رغبت به مطالعه ریشه در دوران خردسالی دارد. کودک خردسال از شنیدن زمزمه آهنگین مادر لذت فراوانی می برد. پس از 2 سالگی کودک علاقه فراوانی به تماشای کتابهای مصور از خود نشان می دهد. باید توجه داشت که در این دوره ، کتابهایی با تصاویر بزرگی از انسانها، جانوران و دیگر اشیا آشنا با رنگهای روشن، در اختیار کودکان گذاشته شود. به هنگام تماشای این تصاویر، کودک علاقه فراوانی به شنیدن داستانهایی کوتان درباره آنها دارد؛ اگر چه ممکن است وی معنای بسیاری از واژه ها را نداند اما شنیدن صدای داستان گو و دیدن حرکات چهره وی برایش بسیار خوشایند است. در چنین موقعیتی چنانچه کودک در آغوش مادر باشد لذت او دو چندان خواهد شد.

تمامی این تجربیات در دوران خردسالی، در ایجاد علاقه و رغبت به مطالعه در دوران بعدی تاثیر فراوان و بسزایی دارد. این تجربیات نه تنها در میزان مطالعه بلکه در انتخاب موضوع برای مطالعه نیز تاثیر دارد. نکته جالب اینجاست که تحقیقات نشان داده کتاب خواندن نه تنها برای کودکان بلکه حتی برای جنین نیز متضمن منافع بیشماری است. 

 یکی از بهترین راه ها برای اینکه مطمئن شوید که فرزند کم سن و سال شما در آینده یک فرد با مطالعه خواهد شد این است که در همه جای خانه کتاب داشته باشید. وقتی که کودک آنقدر رشد کرد تا بتواند چهار دست و پا به سمت سبد اسباب بازی هایش برود، میتوانید چند کتاب را هم در سبد اسباب بازی هایش قرار دهید.علاوه بر کتابهایی که دارید، می توانید چند کتاب هم از کتابخانه به امانت بگیرید. بعضی از کتابخانه ها همچون کتابخانه ها در منطقه 22 تهران زمانهای خاصی برای قصه خوانی برای کودکان نوباوه دارند. فراموش نکنید که در آن موقع هم خودتان چیزی مطالعه کنید. بطور کلی وقتی برای خودتان مطالعه می  کنید می توانید الگویی برای فرزندتان برای مطالعه کردن باشید.

 

 

 

طراحی سایت

بیمه خدمات درمانی تهران

تاتو ابرو

پاک کردن تاتو ابرو

آشپزخانه صنعتی

آموزش پیانو

سولفژ

هارمونی

ارکستراسیون

صندوق نسوز

گاو صندوق

درب ضد سرفت

درب خزانه

ایمپلنت

دندانپزشکی ترمیمی

شیرآلات

شیرآالات صنعتی

شیر پروانه ای

میراب

شرکت میراب

فوم بتن

فوم بتون

کلاه گیس

پوستیژ

بلیط هواپیما