بادکنک را بترکان!

on 21 خرداد, 1390

 

این روزهای هر چه به سمت تابستان می رویم کودکان و والیدین آنها تمایل بیشتری به گردش و تفریح پیدا می کنند ، یکی از تفریحاتی که ما به خانواده های عزیز پیشنهاد می کنیم ،بادکنک بازی است . بادکنک بازی یکی از بازی های جذاب، مفرح و لذتبخش برای کودکان است. بادکنک ها به علت سبک بودن و در هوا معلق ماندن و حرکت آرام ، جذبه و زیبایی خاصی دارند. این بازی مورد علاقه ی همه کودکان ملل مختلف است. کودکان، به وسیله ی بادکنک بازی، مفاهیم زیادی را یاد می گیرند

 

 

 

 «دیوید م لویی»، درمانگر کودک  در طول 30 سال فعالیت کلینیکی خود، روش های بازی را که می پنداشت در درمان کودکان مؤثر است، ایجاد کرد.  اساساً آنچه او انجام داد، طرح ریزی مجموعه ای از موقیت های ویژه است که این موقعیت ها خود سبب تحریک بازی آزادانه می شود. یکی از این بازی ها، ترکیدن بادکنک بود که برای استفاده در «درمان از طریق رهاسازی» ترتیب داد.  به نظر او کودکان  به وسیله ی ترکاندن بادکنک ها، از قید تنش ها و کشمکش های روحی و روانی رها می شوند و احساس آرامش و سبکی در آنها به وجود می آید.

 اما در طول این بازی دقت کنید  که  به هنگام بادکنک بازی باید مواظب بود که کودکان به یکدیگر برخورد نکنند.  به آنها  تذکر دهید اگر بادکنک را با دهان باد می کنند، نگذارند باد آن به یکباره خالی شود، چون ممکن است با فشار هوا بادکنک به سوی گلوی کودک برود و موجب خفگی او شود. 

همچنین فراموش نکنید که وقتی بادکنک ترکید، بهتر است باقی مانده ی آن را به سرعت داخل سطل آشغال بریزید تا دور از دسترس کودک باشد. چون ممکن است قسمت های سالم آن را با مکیدن آن باز هم باد کند و بترکاند که امکان دارد به هنگام مکیدن تکه ی کوچک لاستیکی در گلوی کودک گیر کند و موجب خفگی او شود. 

 

 

طراحی سایت

بیمه خدمات درمانی تهران

تاتو ابرو

پاک کردن تاتو ابرو

آشپزخانه صنعتی

آموزش پیانو

سولفژ

هارمونی

ارکستراسیون

صندوق نسوز

گاو صندوق

درب ضد سرفت

درب خزانه

ایمپلنت

دندانپزشکی ترمیمی

شیرآلات

شیرآالات صنعتی

شیر پروانه ای

میراب

شرکت میراب

فوم بتن

فوم بتون

کلاه گیس

پوستیژ

بلیط هواپیما