کودکان رفتار شما را ضبط می کنند!

on 21 خرداد, 1390

 

چندی پیش من و همسرم بر سر موضوعی کوچک بحث می کردیم و اصلا متوجه حضور میترای کوچکمان نبودیم ، فردای آن روز ما به خانه مادرم رفتیم ؛ باور نمی شد که میترا لحظه به لحظه بحث مارا با گریه و زاری برای مادرم شرح دهد . از آن روز به بعد هر بار که دعوایش می کنم سریع از الفاظی استفاده می کند که ان روز همسرم خطاب به من گفته بود . لطفا راهنماییمان کنید.

 

 

 

 کارشناسان گروه تولیدی سیب سبز در این باره می گویند:« خانم و آقایی که به تازگی سقف مشترکی را برای زندگی انتخاب کردید! بدانید اگر امروز به راحتی راجع به هر موضوعی صحبت می کنید ، آنطور که دوست دارید رفتار می کنید و گاهی افراد مختلف فامیل را به زیر ذره بین نقد می برید و گاهی سیاستمدارن را به دادگاه می کشید و هر از گاهی راجع به مبانی و اعتقاداتتان بحث می کنید ،آن طور که مایلید لباس می پوشید و ...با ورود فرزند به زندگی دیگر حریم خصوصی مثل گذشته وجود ندارد.فرزند ما در تمام مراحل در کنارمان و شاهد اعمالمان است.»

روزی که تبدیل به پدر و مادر شوید ، اگر بخواهید متعهدانه عمل کنید باید بدانید چشم های معصوم و زیبای فرزندتان همچون دوربینی قوی تمام اعمال و رفتارتان را ضبط می کند و هیچ رفتار و گفتار و حرکتی از تیر رس نگاه تیز بین او مخفی نیست.شما با اعمالتان به او می گویید دنیا چه جور جایی است. به او می آموزید چه رفتارهایی را در چه موقعیت هایی انجام دهد . به او عشق ورزیدن یا نفرت داشتن را یاد می دهید.  اگر صدها قصه مثل چو پان درو غ گو را برایش بگوییم اما در عمل شاهد دروغ گویی مان باشد ، دروغ گفتن را آموخته نه صداقت را. 

پس بهتر است از همین امروز آغاز کنیم بیایید قبل از تصمیم به آوردن نسلی از خودمان ، تمرین کنیم تا مقابل دوربین دائمی در خانه هایمان درست رفتار کنیم و صفات خوب اخلاقی را تمرین کنیم و از رفتارهای ناشایست دوری کنیم . فراموش نکنید تربیت فرزند قبل از به دنیا آمد او شروع می شود .

والدین میترا هم بهتر است از امروز با تغییر رفتار خود برای دیگر به کودکشان رفتار های درست را بیاموزند. 

 

 

 

 

طراحی سایت

بیمه خدمات درمانی تهران

تاتو ابرو

پاک کردن تاتو ابرو

آشپزخانه صنعتی

آموزش پیانو

سولفژ

هارمونی

ارکستراسیون

صندوق نسوز

گاو صندوق

درب ضد سرفت

درب خزانه

ایمپلنت

دندانپزشکی ترمیمی

شیرآلات

شیرآالات صنعتی

شیر پروانه ای

میراب

شرکت میراب

فوم بتن

فوم بتون

کلاه گیس

پوستیژ

بلیط هواپیما