اگر با کودکتان سفر می کنید ...

on 29 خرداد, 1390

 

در این نگاره در مورد زوج های جوانی می نویسیم که به تازگی بچه دار شده اند و قصد دارند با کودکشان به سفر بروند ، برای آنها که از آداب و رسوم خاص سفر کردن به همراه کودکان بی اطلاعند:

 

 

 

 کارشناسان گروه تولیدی سیب سبز در این باره می گویند:« سفر نیزهمچون امور دیگر آداب خاص خود را دارد که اگر رعایت نشود، نتیجه ای جز اوقات تلخی،کسالت و خستگی و البته زیان مادی چیز دیگری به همراه ندارد. حال اگر کودک یا کودکانی را نیز به همراه داشته باشید، به طبع باید احتیاطتان دو چندان شود چرا که شیطنت های نابهنگام این وروجک های شیرین می تواند شما را با مشکلات عدیده ای مواجه سازد . در این یادداشت سعی بر آن شده است که به چند نکته اصلی اشاره کنیم تا با رعایت آن نکات، شما بتوانید سفر به یادمانی و دلنشینی را با کودکتان دلبنتدتان تجربه کنید:

اول از همه  صندلی خودرو و كمربند ایمنی را قبل از سفر بازدید كنید. اقدامات ایمنی‌ قبل از ترك منزل برای شما و فرزندانتان ضروری است.  به علاوه اگر كودك از صندلی‌اش بلند شد یا كمربند ایمنی‌اش را باز كرد، اتومبیل را متوقف كنید. مطمئن شوید با این كار كودك می‌فهمد كه قانون مربوط به صندلی اتومبیل حتما اجرا می‌شود و این كه نقض قانون، چه خطرات و عواقب جبران‌ناپذیری خواهد داشت. در قدم بعدی  برنامه سفر را به كودك بگویید، عكس‌ها و نقشه محلی را كه به آنجا سفر می‌كنید به كودك نشان دهید. ماجرا و خاطرات سفرهای گذشته را تعریف كنید. محل موردنظر را با مكانی كه كودك با آن آشناست، مقایسه كنید تا اضطراب او از رفتن به مكانی ناشناخته كاهش یابد. 

فراموش نکنید که كودكان زیر 6 سال معمولا بی‌قرار هستند حتی اگر در اوایل سفر آرام باشند ولی پس از مدتی محصور ماندن در اتومبیل، هواپیما یا قطار كه با طبیعت ماجراجوی آنها سازگار نیست، بی‌قرار می‌شوند و تحرك خود را از سر می‌گیرند. 

در ضمن در مورد چیزهایی كه طی سفر ممكن است ببینید، هیچ قولی به كودك ندهید، چون ممكن است همان زمان كه صحبتش را می‌كنید، انتظار دیدنش را داشته باشد. مثلا اگر بگویید در جنگل ممكن است اسب ببیند و بعد كودك آن را نبیند، زمان خروج از جنگل احتمالا گریه و زاری كودك بلند می‌شود كه شما قول داده بودید اسب می‌بینیم پس چی شد؟

 

طراحی سایت

بیمه خدمات درمانی تهران

تاتو ابرو

پاک کردن تاتو ابرو

آشپزخانه صنعتی

آموزش پیانو

سولفژ

هارمونی

ارکستراسیون

صندوق نسوز

گاو صندوق

درب ضد سرفت

درب خزانه

ایمپلنت

دندانپزشکی ترمیمی

شیرآلات

شیرآالات صنعتی

شیر پروانه ای

میراب

شرکت میراب

فوم بتن

فوم بتون

کلاه گیس

پوستیژ

بلیط هواپیما