دعوا نکنید!

on 08 تیر, 1390

 

«من و شوهرم برخی مواقع باهم بر سر مسائلی دچار اختلاف نظر و گاهی بحث می شویم اما پریا هر بار چنان واکنشی نشان می دهد که ما حتی این روزها نمی توانیم با صدای بلند همدیگر را صدا کنیم ...» مادر پریا 5 ساله با بیان این مطلب از کارشناسان گروه تولیدی سیب سبز خواسته تا در این مورد او را راهنمایی کنند.

 

 

 

به گفته این کارشناسانان بیشتر وقتها ، بچه‌ها به این فکر می‌کنند شکه منظور پدر و مادر شان از دعوا چیست؟ ممکن است با خودشان فکر کنند که اولیای آنها همدیگر را دوست ندارند و حتی ممکن است که فکر کنند که معنی دعوی آنها این است که می‌خواهند همدیگر را طلاق بدهند. اما دعوای پدر و مادرها معمولا این معانی را ندارد. این مهم است که بچه‌ها بدانند که بزرگترها هم گاهی درست مثل خود بچه‌ها ، باهم دعوا می‌کنند و در موقع دعوا ممکن است حرفهایی زده شود که واقعا" منظور آنها نباشد. بعضی روزها بزرگترها خسته و کم حوصله می‌شوند و شاید از دست کسی عصبانی باشند، این وقتها ممکن است در خانه بحث و دلخوری یا شاید دعوی پیش بیاید. اما شما به عنوان یک والد باید قبل از وقوع چنین اتفاقاتی کودک خود را در این باره آگاه کنید و به وی بگویید که هر صحبت بلند یا اختلاف نظری به معنی قهر و دعوا نیست 

فراموش نکنید کهشنیدن صدای بلند یا کلمات نامهربان از اولیا ، معمولا بچه‌ها را غمگین می‌کند. دیدن ناراحتی و غمگینی اولیا و اینکه نمی‌توانند عصبانیت خودشان را کنترل کنند، باعث می‌شود بچه‌ها بترسند یا احساس تنهایی کنند. موقع کشمکش، بچه‌ها ممکن است بیشتر نگران یکی از اولیا باشند که بیشتر غمگین شده یا حتی بیشتر سرش فریاد کشیده شده است. یا ممکن است یکی از اولیا ،آنقدر خشمگین شده باشد که احساس خطر پیش بیاید.

پس بهتر است تا جای امکان از دعوا، مشاجره و بحث در حضور کودکان جلوگیری کنید و در صورت وقوع از ادامه دادن آن بپرهیزید.

 

 

طراحی سایت

بیمه خدمات درمانی تهران

تاتو ابرو

پاک کردن تاتو ابرو

آشپزخانه صنعتی

آموزش پیانو

سولفژ

هارمونی

ارکستراسیون

صندوق نسوز

گاو صندوق

درب ضد سرفت

درب خزانه

ایمپلنت

دندانپزشکی ترمیمی

شیرآلات

شیرآالات صنعتی

شیر پروانه ای

میراب

شرکت میراب

فوم بتن

فوم بتون

کلاه گیس

پوستیژ

بلیط هواپیما