هر چه بکاری همان برداشت می کنی!

on 28 تیر, 1390

هر چه بکاری همان برداشت خواهی کرد ؛ حتما این مثال را شما هم شنیده اید . این مثال در روابط شما با عزیزانتان هم تاثیر مستقیمی دارد یعنی اگر شما به فرزندانتان احترام بگذارید او هم حتما همین کار را خواهد کرد. 

رابطه والدین با فرزند اولین و مهمترین عاملی است که در اخلاق و رفتار آینده او موثر است. یکی از مهمترین مسایل در زمینه رابطه والدین با فرزندان این است که  والدین بتوانند رابطه ای گرم و صمیمی با کودک برقرار کنند. برقراری رابطه صمیمانه با کودک نیازهای مهم روانی کودک از جمله نیاز به محبت، امنیت و همدلی را برآورده می سازد. 

احترام همراه با محبت و مهربانی شیوه تربیتی بسیار موثری است که هم به پیدایش صمیمیت می انجامد و هم رشد همه جانبه شخصیت کودک را تامین می کند. همبازی شدن با کودکان، با آنها به تفریح و گردش رفتن وقت بیشتری را با آنها به صحبت و گفتگو مصرف کردن و بالاخره با محبت و احترام با آنها رفتار کردن در پیدایش صمیمیت موثر است. 

اما قبل از همه باید از عواملی که موجب از بین رفتن صمیمیت و پیوند قلبی می شود پرهیز کرد. (اهانت و تحقیر کودک، سرزنشهای مداوم و انتقادهای بیجا و ناسزا گفتن به او و به کار گیری الفاظ رکیک و تعبیرات غیر محترمانه از مهمترین عواملی هستند که بذر کینه و نفرت را در دل کودک می پاشند و زمینه را برای پیدایش صمیمیت از بین می برند. 

رفتار محترمانه با فرزندان خود داشتن علاوه بر آثار تربیتی یاد شده این اثر مهم را نیز دارد که سبب می شود فرزندان نیز به دیده احترام به والدین خود بنگرند. این نگرش آنها را به اطاعت از والدین وا می دارد و بر نفوذ کلام آنها می افزاید.همدلی و صمیمیت با کودک سرمایه گرانبهایی است که او را از بسیاری از آفتها در دوره های بعد حفظ می کند و پیوند او را با خانواده محکم می سازد.

 

 

 

طراحی سایت

بیمه خدمات درمانی تهران

تاتو ابرو

پاک کردن تاتو ابرو

آشپزخانه صنعتی

آموزش پیانو

سولفژ

هارمونی

ارکستراسیون

صندوق نسوز

گاو صندوق

درب ضد سرفت

درب خزانه

ایمپلنت

دندانپزشکی ترمیمی

شیرآلات

شیرآالات صنعتی

شیر پروانه ای

میراب

شرکت میراب

فوم بتن

فوم بتون

کلاه گیس

پوستیژ

بلیط هواپیما