این مادر های 3 وجبی !

on 05 مرداد, 1390

همه مامان ها قبل از اینکه بچه دار بشن ، خیلی سالها قبل نقش مادر را برای عروسکهاشان بازی کردند . شاید برایتان جالب باشد اگر بگویم كودك می تواند در بازی عروسكی، انگیزه اش را متعادل کند و انرژی های اضافی روانی خود را تخلیه كند. به عبارتی بهتر، كودك در بازی عروسكی ، انرژی روانی و جسمی خود را بارور  ساخته و شكل مناسبی به آن می دهد.

 

از دیدگاه بهداشت روان، " عروسك درمانی " شیوه ی دلپذیر مداوا در قلمرو روان درمانی است. عروسك، واسطه ای پذیرفته شده از سوی بزرگسالان و كودكان در جهت ارتباط و تبادل احساس ، عاطفه و اندیشه بین این دو نسل است كه در برخی از كشورها به جایگاه این ابزار تربیتی، اهمیت خاص داده شده است. می توان از این طریق، به كودك آموزش داد و اوقات فراغت او را به صورت مطلوبی پر کند و نكات منفی و ناسالم عاطفی، احساسی ، رفتاری و شناختی او را بهبود بخشید. در حیطه ی روان پزشكی و روان شناسی بالینی كودك ، متخصص بالینی قادر است با استفاده از عروسك ها به اطلاعات مفید بالینی جهت تشخیص مسائل روانی كودك دست یابد و بعد از تشخیص بالینی ، درمان گر طرح مناسبی را به منظور درمان از طریق بازی تهیه و در جلسات درمانی ، اجرا کنید.

یكی از نیازهای اساسی كه باعث گرایش كودك به عروسك می شود، میل به داشتن هم صحبت است. عروسك برای كودك، یك شخص محسوب می گردد و با او رابطه ی اجتماعی برقرار می كند؛ ضمن این كه كودك با توجه به این كه مسئول عروسك شناخته می شود ، در مسیر رشد مسئولیت پذیری و خلاقیت اجتماعی ، قرار می گیرد.

همچنین از آن جا كه كودكان با عروسك های خود راحت صحبت می كنند، سعی كنید از آنان نخواهید كه به صورت كلیشه ای و بسته، با عروسك ها حرف بزنند بلكه تشویق شان كنید تا آن گونه كه دوست دارند، با عروسك ها صحبت كنند.

فراموش نکنید « بازی درمانی » روشی است روان پزشكی و روان شناسی كه از طریق آن، كودك هیجان سركوب شده خود را برون فكنی کرده و برخی از مشكلات روانی اش درمان می شود.

 

 

 

 

طراحی سایت

بیمه خدمات درمانی تهران

تاتو ابرو

پاک کردن تاتو ابرو

آشپزخانه صنعتی

آموزش پیانو

سولفژ

هارمونی

ارکستراسیون

صندوق نسوز

گاو صندوق

درب ضد سرفت

درب خزانه

ایمپلنت

دندانپزشکی ترمیمی

شیرآلات

شیرآالات صنعتی

شیر پروانه ای

میراب

شرکت میراب

فوم بتن

فوم بتون

کلاه گیس

پوستیژ

بلیط هواپیما