خواهر ، برادر های جنگجو!

on 05 مرداد, 1390

 

بچه که بودم همیشه از مادرم می پرسیدند، بچه هات با هم خوبن ؟ کتک کاری و گیس کشی ندارن ؟ مادرم همیشه با یک لبخند رضایت می گفت :« نه خدا را شکر خیلی با هم دوست هستن ...» همیشه فکر می کرددم مگه بقیه خواهر برادرا باهم قهرن ، تا اینکه بزرگتر شدم و چشم به جمال پسر های همسایه مان روشن شد ، خدا برایتان نیاورد این همسایه ها را ...

 

 

 

 

با این حال روانشناسان معتقدند که این گونه ناسازگاری ها بین کودکان فرصتی برای کسب تجربه است و برای آنها ارزش یادگیری اجتماعی دارد.کودکان در این نزاع ها می آموزند که چگونه باید دیگران را تحمل کنند یا چطور بازنده یا برنده خوبی باشند. تحقیقات نشان داده اند کودکانی که از درگیری با فرزندان دیگر یا همسالان خود بطور افراطی محروم و بر حذر داشته شده اند و تحت توجه و مراقبت شدید والدین خود بوده اند، از فرصت های یادگیری اجتماعی کمتری برخوردار بوده اند و خصوصا در روابط اجتماعی بعدی خود با ناسازگاری های رفتاری بیشتری روبرو بوده اند. 

اما به طور کلی پدر و مادر باید چند نکته را در این زمینه فراموش نکنند، اول آنکه پدر و مادر در مقابل اختلاف و برخورد کودکان خود با یکدیگر نباید قاضی باشند و داوری کنند، زیرا هر یک از کودکان انتظار دارد که والدین به نفع او قضاوت کنند.  

همچنین آنها در برخورد های معمولی و جزئی کودکان دخالت کنند مگر اینکه و قایع شدیدی اتفاق بیفتد. هرچه پدر و مادر، خودشان را از برخورد های کودکان با یکدیگر دور نگه دارند، برخورد و نزاع آنها به سادگی و خود به خود حل خواهد شد.

پدر و مادر نباید در برخورد های معمولی و جزئی کودکان دخالت کنند مگر اینکه و قایع شدیدی اتفاق بیفتد. هرچه پدر و مادر، خودشان را از برخورد های کودکان با یکدیگر دور نگه دارند، برخورد و نزاع آنها به سادگی و خود به خود حل خواهد شد

 نکته دیگر که در این زمینه باید یادآوری کرد این است که گاهی این گونه در گیریها ممکن است ناشی از کینه و حسادت بوده و شکل انتقام گیری داشته باشد، یعنی ممکن است پدر و مادر با محبت بیشتر به فرزند کوچکتر، او را مورد حسد فرزندان بزرگتر قرار دهند و آنها خصومت او را در دل بگیرند و در بازیها و کارهای گروهی او را مورد آزار قرار دهند. از این رو رفتار والدین نباید طوری باشد که چنین روابط نامطلوبی بین فرزندانشان بوجود آید. 

 

 

 

طراحی سایت

بیمه خدمات درمانی تهران

تاتو ابرو

پاک کردن تاتو ابرو

آشپزخانه صنعتی

آموزش پیانو

سولفژ

هارمونی

ارکستراسیون

صندوق نسوز

گاو صندوق

درب ضد سرفت

درب خزانه

ایمپلنت

دندانپزشکی ترمیمی

شیرآلات

شیرآالات صنعتی

شیر پروانه ای

میراب

شرکت میراب

فوم بتن

فوم بتون

کلاه گیس

پوستیژ

بلیط هواپیما