مراکز فروش

رسیدگی به پوست کودک سنگ بناي حفظ سلامت

 

حتما برای شما هم پیش آمده زمانی که می خواهید مثالی از زیبایی و لطافت بیاورید ، پوست بچه‌ها را مثال بزنید،‌ به راستی که لطافت و طراوت پوست كودكان، مثال زدني است اما آیا می دانید که همین پوست لطیف و زیبا نیاز به مراقبت و رسيدگي دارد ؟

 

 

پوست وسيع‌ترين اندام بدن در تماس با محيط پيرامون است كه علاوه بر محافظت بدن از آسيب‌هاي محيطي، تنظيم دماي بدن را نيز عهده‌ دارد. همچنین وجود هزاران عصب در زیر پوست سبب شده تا کودکان به دلیل نداشتن قدرت تکلم  از آن برای ارتباط با دنياي خارج از طريق حس لامسه استفاده کنند از این رو بسیاری از پزشکان معتقدند که مراقب و رسیدگی به  پوست به خصوص از بدو تولد  که سنگ بناي حفظ سلامت و لطافت آن در سال‌هاي آتي عمر خواهد بود، امری ضروری است .
از این رو به سراغ  دکتر فائزه مافی متخصص پوست، مو و زیبایی رفتیم. آنچه در ادامه می خوانید توصیه های این پزشک برای مراقبت بیشتر از پوست کودکان است :
یکی از اشتباه های رایج مادران حمام کردن روزانه نوزادان است به اعتقاد آنها این کار بخصوص در هواي گرم به نوزاد احساس آرامش و طراوت مي‌دهد. اما این در حالی است که پوست نوزادان، پنج برابر نازك‌تر از بزرگسالان است و‌ حمام كردن روزانه نوزادان تاثيرات نامطلوبي دارد و به پوست آنها آسيب مي‌رساند. نوزادان تا زماني كه نمي‌توانند سينه خيز بروند، نبايد بيشتر از سه نوبت در هفته حمام گرفته شوند
علاوه بر اینهر گز كودك را بلافاصله پس از شيردادن حمام نكنيد، بهترين زمان استحمام صبح يا انتهاي روز، پيش از تغذيه است كه پس از آن نوزاد شير بخورد و به خواب برود.
پس از شستن موها با دقت و ملايمت موها را با حوله خشك كنيد زيرا حرارت بدن از راه سر خارج مي‌شود و دماي بدن كودك سريع كاهش مي‌يابد.همچنین پس از آن‌كه بدن كودك را به‌ دقت آبكشي كرديد، به‌خوبي خشك كنيد و در تميز كردن لابه‌لاي چين‌هاي اندام‌هاي او دقت كافي داشته باشيد.
براي شست و شوي بدن اطفال از صابون‏هاي مخصوص كودكان كه حاوي مواد آمفوتريك‏اند، استفاده كنيد تا از تحريك پوست آنها جلوگيري شود. از ليف زدن و يا كيسه كشيدن بر بدن كودكان جدا خودداري كنيد.همچنين از شست و شوي زياد آنها با صابون يا زياد نگه داشتن آنها در حمام بپرهيزيد.
لباس نوزاد را با صابون‌هاي مخصوص بچه بشوييد و از شستن لباس با پودرهاي لباس شويي و نرم كننده‌هاي لباس خودداري كنيد. زيرا اين مواد براي پوست نوزاد ايجاد حساسيت مي‌كند. لباس‌هاي شسته شده نوزاد را براي خشك شدن در معرض آفتاب قرار دهيد.
همچنين  پس از حمام كردن و قبل از خشك كردن بدن كودك مقداري روغن بچه را به پوست خيس او بماليد. روغن بچه خاصيت رطوبت‌دهي به پوست دارد. حفاظت كودك از آفتاب و باد و نيز كنترل درجه حرارت منزل و رطوبت خانه نيز راه‌هاي ديگري براي پيشگيري از خشكي پوست كودك هستند.

طراحی سایت

بیمه خدمات درمانی تهران

تاتو ابرو

پاک کردن تاتو ابرو

آشپزخانه صنعتی

آموزش پیانو

سولفژ

هارمونی

ارکستراسیون

صندوق نسوز

گاو صندوق

درب ضد سرفت

درب خزانه

ایمپلنت

دندانپزشکی ترمیمی

شیرآلات

شیرآالات صنعتی

شیر پروانه ای

میراب

شرکت میراب

فوم بتن

فوم بتون

کلاه گیس

پوستیژ

بلیط هواپیما