مراکز فروش

نوجوان و لباس هایش

 

 زمان ما فقط مهم این بود که لباسی مناسب تنمان باشد؛ ولی امروز  چی نه تنها نوع لباس، رنگ، طرز دوخت و حتی دکمه های آن مورد توجه این بچه هاست بلکه حتی کوتاه و بلند کردن موها، مدل دادن و دیگر آراستن ها، جزو ضروریات و تقریبا بخش اعظم زندگی دخترا و پسرامون  شده...» این گفته یکی از والدین 54 ساله است که از نوع پوشش نوجوان خود انتقاد می کند. اگر شما هم نوجوانی در خانه دارید که نوع پوشش او با سلایق و عقاید شما خوشایند نیست تا آخر این مطلب را بخوانید

 


 مُد و پیروی از آن، از شیوه های بالندگی نوجوانان است به طوریکه در این سن، نوجوان به ظاهر خود توجه بیش از حد نشان می دهد و از الگوهای زمانش که ممکن است هنرپیشه یا یکی از افراد سرشناس جامعه خود یا کشور خارجی باشد، پیروی می کند و جالب اینجاست که با تغییر مد، علاقه اش نیز نسبت به مد قبلی تغییر می کند و البته او تمایل زیادی به پوشیدن لباس هایی دارد که در میان همسالان خود دارای محبوبیت است.
وابستگی به گروه همسالان از جمله عواملی است که باعث پیروی نوجوان از مد و توجه او به ظاهرش می شود، زیرا وسیله ای است برای هماهنگی با همسالان و مورد قبول آنان قرار گرفتن.  علاوه بر این ها اهمیت دادن به مدل لباس و پوشاک ویژگی مهم دوره نوجوانی است. یکی از دلایل این اهمیت، آن است که از این طریق نوجوانان تجربه می کنند چه کسی هستند و می خواهند که دیده شوند. البته پوشاک و مدل لباس برای هر فردی نوعی علامت هویتی تلقی می شود.
بنابراین بهتر است شما به عنوان والدین این افراد به جای جنگ و ستیز با آنان همراه شوید و در کنار اهمیت به سلایق آنان ، عقاید خود را نیز در نظر بگیرید.  همچنین بهتر است در این دوره بحرانی با او درنیفتید و نظرتان را با اجبار به او تحمیل نکنید. بیشتر اعمال او به این دلیل است که می خواهد مورد توجه و تأیید دیگران قرار گیرد و کانون توجه باشد. بنابراین آرامش خود را حفظ کنید، چون به او کمک می کند دردها و مشکلاتش را آسان تر حل کند.

طراحی سایت

بیمه خدمات درمانی تهران

تاتو ابرو

پاک کردن تاتو ابرو

آشپزخانه صنعتی

آموزش پیانو

سولفژ

هارمونی

ارکستراسیون

صندوق نسوز

گاو صندوق

درب ضد سرفت

درب خزانه

ایمپلنت

دندانپزشکی ترمیمی

شیرآلات

شیرآالات صنعتی

شیر پروانه ای

میراب

شرکت میراب

فوم بتن

فوم بتون

کلاه گیس

پوستیژ

بلیط هواپیما