مراکز فروش

چاقی در کودکان

 

 

« پسرم آب هم می خورد ، چاق می شود امسال هم تازه پا به مدرسه گذاشته از سوی دیگر همکلاسی های خود مورد تمسخر قرار می گیرد دیگر نمی دانم چه کار کنم » این صحبت مادری است که فرزند چاق دارد و هر راهی را برای لاغر کردن او امتحان کرده و به نتیجه نرسیده است . اگر شما هم فرزند چاق دارید این مطلب را دنبال کنید .

 

 

 

بدن، انرژی مصرف نشده را به عنوان چربی ذخیره می كند و برای انجام فعالیت ها و زنده بودن همواره باید غذا و كالری دریافت شود حال اگر مواد دریافت شده بدن بیش از نیاز افراد باشد بدن این مواد اضافه را به صورت چربی در خود ذخیره خواهد كرد. مصرف غذاهای نامناسب مثل غذاهای باچربی و قند بالا به جای مصرف غذاها و مواد سالم، كمبود فعالیت های فیزیكی و نداشتن تحرك بچه های امروزی از علل چاقی در كودكان است.

بچه های امروزی به طور میانگین حدود ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه در روز تلویزیون تماشا می كنند، همچنین زمان زیادی را پشت میز كامپیوتر و سایر بازی های الكترونیكی صرف می كنند. این جایگزینی فعالیت های پرتحرك با فعالیت های كم تحرك و ساكن موجب افزایش چاقی در میان كودكان شده است.

همچنین الگوهای مصرفی خانواده می تواند تأثیر زیادی بر وزن بچه ها داشته باشد.

تعدادی از والدین چاق نسبت به سایر والدین توجه و نگرانی كمتری راجع به وزن فرزندانشان دارند. این بی توجهی موجب می شود تا والدین نسبت به نحوه خوردن فرزندانشان اهمیت زیادی نشان ندهند و در نتیجه كودكانشان چاق تر می شوند.

گروه تولیدی سیب سبز برای كاهش چاقی به شما چند نکته معرفی می کند:

به كیفیت تغذیه فرزندانتان در مدارس اهمیت بیشتری دهید سعی کنید همواره از مدارس آنها بخواهید تا با نظارت بر بوفه های مدارس از ارائه مواد پركالری و حاوی قند به بچه ها خودداری شود  و به جای آن میو ه مواد مغذی و سالم به بچه ها عرضه شود.

از مسئولان ورزش مدارس بخواهید تا ساعت ورزش را بیشتر کند و حتی المقدور همچون زنگ تفریح ، زنگ ورزشی را هم در میان وعده های اموزشی جای دهند.

باید برای بچه ها فضاهای بازی ایجاد شود. بسیاری از مناطق دچار كمبود فضای بازی هستند یا این كه مكانهای بازی و ورزش بچه ها مناسب و استاندارد نیست. آموزش تغذیه سالم باید در دسترس همه افراد قرار گیرد اغلب افراد بویژه كودكان از سلامت غذاهایی كه مصرف می كنند آگاهی ندارند و از سوی دیگر نمی دانند چه غذاهایی مناسب سن آنهاست.

 

طراحی سایت

بیمه خدمات درمانی تهران

تاتو ابرو

پاک کردن تاتو ابرو

آشپزخانه صنعتی

آموزش پیانو

سولفژ

هارمونی

ارکستراسیون

صندوق نسوز

گاو صندوق

درب ضد سرفت

درب خزانه

ایمپلنت

دندانپزشکی ترمیمی

شیرآلات

شیرآالات صنعتی

شیر پروانه ای

میراب

شرکت میراب

فوم بتن

فوم بتون

کلاه گیس

پوستیژ

بلیط هواپیما