مراکز فروش

بخور، نخور های نوزادان

غذا یکی از لذت های بزرگ زندگی است. اما هنوز غذا به عنوان منبع نگرانی بسیاری از والدین به حساب می رود و بسیاری ازمادران را به خود مشغول کرده است که کودک من چه باید بخورد؟ یا چطور آن را به خوردن غذاهای مختلف که به سلامتش کمک می کند، تشویق کنم؟ و می توانم برای تغذیه آنها با مواد سالم و مناسب تلاش کنم؟
گروه تولیدی سیب سبز برای این دست از والدین نکاتی را مطرح می کند که در ادامه می خوانید:
همه این را می دانیم که در  6 ماه اول زندگی ،نوزادان تنها نیاز به شیر مادر دارند و برای  کودکان 3 تا 4 ماهه بیدار شدن شب ها امری طبیعی است و این لزوما به معنی این نیست که آنها گرسنه هستند. در این سن، دستگاه گوارشی آنها، هنوز در حال تکامل است و آنها برای غذاهای جامد آمادگی ندارند.

 


 اما در حدود 6 ماهگی، بسیاری از کودکان آماده شروع غذاهای جامد می شوند. در این سنین، آنها قادرند راست بنشینند، می خواهند غذا را بجوند و اسباب بازی ها و سایر اشیا را در دهانشان بگذارند و همیشه خود را به اشیای اطراف رسانده و سعی می کنند آنها را بگیرند.در این زمان آشنایی با غذاهای سالم و متنوع از ابتدا، کمک خواهد کرد تا بنیان رشد و تکامل سالم پایه ریزی شود.
اما این سوال پیش خواهد آمد که چه زمانی غذاهای جامد را شروع کنیم؟
کارشناسان بهداشتی بر این توافق هستند که حدود 6 ماهگی بهترین سن آشنایی کودک با غذاهای جامد است. قبل از این، دستگاه گوارش کودک هنوز در حال تکامل است و دادن غذاهای جامد خیلی زود می تواند خطر عفونت و آلرژی ها را افزایش دهد. همچنین دادن غذاهای جامد در 6 ماهگی راحت تر است.اگر فرزندتان قبل از 6 ماهگی در هر زمان گرسنه تر به نظر می رسد، بیشتر او را با شیر تغذیه کنید. بسیاری از مادران متوجه می شوند که همچنان که فرزندشان رشد می کند و سنگین تر می شود نیاز به تغذیه هم در آنها بیشتر می شود.  سعی در دادن غذای بیشتر برای یک کودکی که شیرخشک می خورد می تواند همچنین نیازهای او را برطرف کند. کودکان نارس ممکن است زمان های متفاوتبری برای شروع غذای جامد آماده شوند. برای اطمینان می تواندی از پزشک خود درمورد بهترین زمان شروع تغذیه جامد به کودک خود سوال کنید.
فراموش نکنید برای کودکان سن 3 تا 5 ماه بیدار شدن شبانه امری طبیعی است و این لزوما به معنی گرسنگی آنها نیست و شروع غذاهای جامد به آنها کمک نمی کند که دوباره شب هنگام بخوابند. کودکان اغلب شب ها در اولین سال تولد از خواب بیدار می شوند و به تدریج یاد می گیرند که مجددا برگردند و بخوابند.
 


طراحی سایت

بیمه خدمات درمانی تهران

تاتو ابرو

پاک کردن تاتو ابرو

آشپزخانه صنعتی

آموزش پیانو

سولفژ

هارمونی

ارکستراسیون

صندوق نسوز

گاو صندوق

درب ضد سرفت

درب خزانه

ایمپلنت

دندانپزشکی ترمیمی

شیرآلات

شیرآالات صنعتی

شیر پروانه ای

میراب

شرکت میراب

فوم بتن

فوم بتون

کلاه گیس

پوستیژ

بلیط هواپیما