مراکز فروش

آیا کودک شما ناخن هایش را می جود؟

 

روبروی تلویزیون نشسته است و فیلم مورد علاقه اش را نگاه می کند ، دستش در دهانش است و شدت هیجان ناخن هایش را می جود ؛ این بار اولی نیست که بر اثر هیجان ناخن هایش را می جود به طوریکه ناخن هایش به گوشت رسیده است .
جویدن ناخن یک اختلال و واکنش روانی است که معمولا در کودکان، در سنین 5-4 سالگی آغاز می شود.علت ناخن جویدن در این سنین اغلب ناشی از هیاجانات و اضطراب ها است.علاوه بر این ناخن جویدن می تواند روشی برای ابراز دلگیری ها و دلخوری ها، دلواپسی ها یا جلب توجه هم باشد. گاهی کودکان این عمل را از والدین یاد میگیرند و گاهی هم به علت اضطراب و استرس به ناخن جویدن روی می آورند.
 

اما نباید فراموش کنید که این کار یک اختلال محسوب می شود و از بین بردن آن در دوران کودکی بسیار آسانتر  زمان بزرگسالی است که این کار به صورت یک عادت در آمده است. بهترین راه حل ،پیدا کردن منبع استرس در کودک میباشد و با رفع آن مسأله، ناخن جویدن به راحتی میتواند کنار گذاشته شود.اما در ادامه گروه تولیدی سیب سبز برای شما توصیه هایی جهت جلوگیری از این بازگو می کند:
1-    کوتاه کردن ناخن ها؛ناخن های کوتاه شده لزوم کمتری دارند تا جویده شوند، سعی کنید هر چند روز یک بار ناخن هایش را بگیرید و سوهان بزنید تا حتی نتواند تکه های کوچک ناخن را به دندان بگیرد.
2-    منحرف کردن حواس در هنگام جویدن ناخن؛ سعی کنید حواس کودک را هنگام این عمل پرت کنید، از او کارهایی بخواهید تا مجبور شود از انگشتهایش استفاده کند. مثل : درست کردن کاردستی، کشیدن نقاشی و ....
3-    چسب زدن به روی انگشتان؛ شما میتوانید چسب های زخم رنگی به روی انگشتانش بزنید. به یاد داشته باشید تهدید تنبیه پاشیدن فلفل و دارو به روی انگشتانش نه تنها تأثیری ندارد بلکه می¬تواند مشکلات را تشدید کند.
4-    همینطور سعی کنید هرگز بچه ها را نترسانید. به عنوان مثال : اگر ناخت را بخوری درخت ناخن در شکمت رشد میکند .
5-    به دنبال علت بگردید؛شما بهتر است منتظر پاسخ کودکتان که چرا ناخنش را می¬جود نباشید و او را به خاطر انجام این عمل سرزنش نکنید. سعی کنید به دنبال علت باشید و توجه کنید که کودکتان در چه مواقعی این عمل را انجام میدهد. مثلا : موقعی که می¬خواهد در مورد مسأله مهمی با شما صحبت کند یا در هنگام تماشای فیلم های وحشتناک. جست و جو کنید که چه چیزی باعث شده آرامش و امنیت او به هم بخورد. این تلاش و کاوش شما برای پیدا کردن مشکل کودکتان و حل آن میتواند بزرگترین گام برای از بین بردن اختلال جویدن ناخن باشد.

 

طراحی سایت

بیمه خدمات درمانی تهران

تاتو ابرو

پاک کردن تاتو ابرو

آشپزخانه صنعتی

آموزش پیانو

سولفژ

هارمونی

ارکستراسیون

صندوق نسوز

گاو صندوق

درب ضد سرفت

درب خزانه

ایمپلنت

دندانپزشکی ترمیمی

شیرآلات

شیرآالات صنعتی

شیر پروانه ای

میراب

شرکت میراب

فوم بتن

فوم بتون

کلاه گیس

پوستیژ

بلیط هواپیما