مراکز فروش

نوجوانم چه باید بخورد؟

 

 برای این كه نوجوان شما صبح خوبی را شروع كند، احتیاج به صبحانه ای سالم و كامل دارد. برای صبحانه نوجوانان باید از شیر، غلات و نان سبوس داراستفاده کرد. به علاوه باید به  خوراكی هایی كه او هنگام زنگ تفریح می خورد،نیز توجه کرد این وعده بهتر است مناسب و اشتها آور باشد.

 

 

برای میان وعده ها یا همان زنگ تفریح، باید علاوه بر نان و پنیر از یك نوع  میوه مثل سیب یا سبزیجاتی چون هویج استفاده شود. ماست نیز می تواند به عنوان مكمل غذایی مورد استفاده قرار گیرد اما نكته ای كه نباید فراموش کرد ، این است كه فرزند شما بایدهمواره در مدرسه، شیر بنوشد تا كلسیم مورد نیاز بدنش تامین شود. او باید در طول روز به اندازه كافی  یعنی حدود نیم لیتر شیر یا لبنیات استفاده كند. البته آبمیوه بدون شكر نیز پیشنهاد بدی نیست.


بسیاری از والدین نگران تغذیه فرزندان خود در دوران امتحانات هستند. به همین دلیل با دادن مقادیر زیادی غذا به فرزند خود، كالری اضافه بر نیاز به بدن او می رسانند. ولی حقیقت امر این است كه در دوران امتحان ،به دلیل استرس های وارد بر دانش آموزان ، سطح ترشح هورمون آدرنالین در بدنشان افزایش یافته و نیاز به مصرف پروتئین در بدن دو تا سه درصد افزایش می یابد.


افرایش آدرنالین در بدن باعث افزایش سوخت پروتئین های بدن می شود. اما در عین حال كالری مورد نیاز ، تغییر چشمگیری نخواهد كرد. امروزه بر خلاف تصور همگان ، اثبات شده است كه فعالیت های مغزی و فكری نیازمند به انرژی زیادی نیست. از این رو بهتر است میزان مواد غذایی مصرفی مانند زمان غیرامتحانات باشد و لیكن مصرف مواد پروتئینی خصوصاً پروتئین های غنی با ارزش بیولوژیكی بالا ؛ مانند تخم مرغ، شیر و انواع گوشت  باید تا حدودی افزایش یابد.


اما در آخر به شما  برای داشتن تغذیه ای بهتر در ایام امتحانات چند توصیه می کنیم


- گوشت های كم چرب و لبنیات كم چرب را مصرف كنید


- بیشتر از چربی های غیراشباع گیاهی استفاده كنید


- سعی كنید برای آگاهی از تركیبات موادغذایی، قبل از خرید برچسب آن ها را بخوانید.


- غذاهایی با شیرینی كم را مصرف كنید و از مصرف زیاد شكر در تهیه غذاها خودداری کنید.طراحی سایت

بیمه خدمات درمانی تهران

تاتو ابرو

پاک کردن تاتو ابرو

آشپزخانه صنعتی

آموزش پیانو

سولفژ

هارمونی

ارکستراسیون

صندوق نسوز

گاو صندوق

درب ضد سرفت

درب خزانه

ایمپلنت

دندانپزشکی ترمیمی

شیرآلات

شیرآالات صنعتی

شیر پروانه ای

میراب

شرکت میراب

فوم بتن

فوم بتون

کلاه گیس

پوستیژ

بلیط هواپیما