مراکز فروش

کودکان امروزی با الگو های سالم دیروز

 

در حال رانندگی هستید که صدایی از پشت صندلی می آید و می گوید:« مامانی میشه لطفا نزدیک اون همبرگر فروشی یا شیرینی فروشی بایستیم! یا برایم کیک شکلاتی بخرید؟»غریزه تان به شما می گوید که کودک تان را خوشحال کنید، اما می دانید که تبعات این تصمیم گیری چیست؟ چاقی و تغذیه نادرست، روند خطرناکی را در میان کودکان و نوجوانان دارد که دامنه وسیعی از مشکلات بهداشتی و سلامتی را که قبلا فقط در بزرگسالان دیده می شد را در بچه ها ایجاد می کند.
به نظر می آید که بیشتر از گذشته بخشی از غذای کودکان و نوجوانان از فست فودها و نوشابه های شیرین تأمین می شود و غذاهایی که از لحاظ تغذیه ای غنی هستند و می توانند سلامتی کودکان را تأمین کنند، نادیده گرفته می شود. بر طبق این روال بچه های امروزی اولین نسلی از نوع خود هستند که از پدر و مادرهای شان عمر کوتاه تری خواهند داشت.هنوز برای تغییر دیر نشده است. گروه تولیدی سیب سبز برای شما پیشنهاد هایی دارد که در ادامه می خوانید
 

کافی است در قدم اول از خودتان شروع کنید و الگوی خوبی باشید.با گفتن این جمله که "هر چه من می گویم باید انجام دهی" کاری از پیش نمی رود. شما باید با عمل تان به بچه ها کار صحیح را نشان دهید. برای مثال اگر کودک تان ببیند که شما یک کیک را به طور کامل می خورید، دیگر این که به او بگویید غذای سالم بخورد فقط و را گیج و سرگردان می کنید. اما زمانی بچه ها به حرف شما ممکن است گوش دهند که ببینند شما میان وعده های سالمی مثل سیب، هویج، یا ماست کم چرب می خورید و بعد آن ها هم همان کار را انجام می دهند.
بعد از این نباید فراموش کنید که کودکان تنوع طلبند و به ظاهر غذا ها بیشتر از فواید آن اهمیت می دهند برای همین هوشمندانه تر آشپزی کنید، به بچه های خود نشان دهید که چگونه می توان غذای مورد علاقه ی آن ها را به صورت سالم تر تهیه کرد، بدون این که مزه خوبش از بین برود. برای مثال ناگت مرغ را می توانید به این صورت تهیه کنید: اول چربی های مرغ را بگیرید و سپس به جای آرد معمولی از آرد سبوس دار یا غلات صبحانه ای استفاده کنید و به جای این که آن را در روغن سرخ کنید، آن را در فر بگذارید. و بعد با خیار و گوجه آن را تزئین کنید .
در کنار این ها از یاد نبرید که انجام فعالیت های فیزیکی حداقل به مدت 30 تا 60 دقیقه در روز نیز به همین اندازه مهم است. به گونه ای برنامه ریزی کنید که تمام اعضای خانواده با هم فعالیت داشته باشند، چه این فعالیت دوچرخه سواری، شنا یا قدم زدن باشد چه بازی هایی مثل گرگم به هوا. به جای این که بچه ها ساعت ها مقابل تلویزیون و کامپیوتر بنشینند، آن ها را به فعالیت های خارج از خانه مانند طناب بازی، بازی های دویدنی و... تشویق کنید.

 

طراحی سایت

بیمه خدمات درمانی تهران

تاتو ابرو

پاک کردن تاتو ابرو

آشپزخانه صنعتی

آموزش پیانو

سولفژ

هارمونی

ارکستراسیون

صندوق نسوز

گاو صندوق

درب ضد سرفت

درب خزانه

ایمپلنت

دندانپزشکی ترمیمی

شیرآلات

شیرآالات صنعتی

شیر پروانه ای

میراب

شرکت میراب

فوم بتن

فوم بتون

کلاه گیس

پوستیژ

بلیط هواپیما