مراکز فروش

دانستی های بعد از بارداری از زبان کارشناسان سیب سبز

 

از 9 ماه بارداری جان سالم به در برده‌اید و نوزادتان صحیح و سالم به دنیا آمده و حالا می‌خواهید بچه‌داری کنید اما آن‌قدر با چیزهای پیش‌بینی ‌نشده و عجیب و غریب در دنیای بچه‌داری مواجه می‌شوید که حسابی گیج و سردرگم می‌شوید. خب، ما کمک‌تان می‌کنیم. فقط یادتان باشد که بچه‌داری هم مثل هر کار دیگری نیازمند اعتماد به نفس‌ است. پس به خودتان مطمئن باشید و با گروه تولیدی سیب سبز همراه شوید...

 

 

اگر می‌خواهید نوزادتان را از خواب بیدار کنید، هرگز او را تکان ندهید؛ بلکه به آرامی و با خاراندن پای او یا زدن ضربه‌ای بسیار آرام در حد تلنگر به گونه‌اش، می‌توانید او را بیدار کنید.
 روند در آغوش گرفتن با بلند کردن او از روی زمین با نوازش سر او و ضربه‌های خفیف و متناوب و گونا‌گون با نوک انگشت به بدن او آغاز می‌شود. هم شما و هم همسرتان می‌توانید این فرصت را غنیمت بشمرید و در هنگام بغل کردن یا مثلا شیر دادن با تماس بدنی یا پوست به پوست او را مورد حمایت عاطفی قرار دهید. برخی از انواع در آغوش گرفتن و ماساژ ممکن است به ارتقای رشد کودک و تکامل او کمک کنند. 
وقتی که پوشک کودک پسر را تعویض می‌کنید باید به دقت این کار را انجام دهید چون ممکن است به ادرار کردن تحریک شود. همچنین وقتی که پوشک یک کودک دختر را تعویض می‌کنید، باید از جلو به عقب بشویید تا عفونت به نقاط دیگر او سرایت نکند و دچار عفونت ادراری نشود.
برای جلوگیری از عوارض ناشی از پوشک یا درمان آن سعی کنید پوشک کودک را مکرر و در اسرع وقت پس از دفع مدفوع تعویض کنید. پس از تمیز کردن این منطقه با صابون ملایم و آب و یا از میان بردن مواد اضافه، موضع را با یک کرم مانند اکسید روی بپوشانید تا از این ناحیه محافظت کند. آنها را با مواد شوینده بدون رنگ و عطر بشویید و اجازه بدهید که برای بخشی از روز بدون پوشک باشد. این کار این فرصت را به پوست می‌دهد که کمی در برابر هوا قرار گیرد.
 زمان شیر دادن به نوزاد بر اساس تقاضا و نیاز و احساس گرسنگی اوست و نشانه‌های آن شامل گریه کردن، گذاشتن انگشت در دهان و مکیدن آن و بی‌قراری است. باور های قدیمی که باید تغذیه نوزاد طبق برنامه و ساعات مشخصی انجام شود در حال حاضر قابل اعتماد نیست. به علاوه اگر در نظر دارید شیر مادر بدهید، بگذارید از هرطرف 10 تا 15 دقیقه شیر بخورد. اگر شما شیر خشک به او می‌دهید، هر بار 60 تا90 میلی‌لیتر شیر می‌خورد.
 

طراحی سایت

بیمه خدمات درمانی تهران

تاتو ابرو

پاک کردن تاتو ابرو

آشپزخانه صنعتی

آموزش پیانو

سولفژ

هارمونی

ارکستراسیون

صندوق نسوز

گاو صندوق

درب ضد سرفت

درب خزانه

ایمپلنت

دندانپزشکی ترمیمی

شیرآلات

شیرآالات صنعتی

شیر پروانه ای

میراب

شرکت میراب

فوم بتن

فوم بتون

کلاه گیس

پوستیژ

بلیط هواپیما