مراکز فروش

کودکم بزرگ شده است

 

 

  نگران است به تازگی شمع 9 سالگیش را فوت کرده  ، احساس می کند در بدنش تغییراتی رخ داده است که تا کنون با آنها بر خورد نداشته است و از اینکه این موضوع را با مادر یا پدرش در میان بگذارد خجالت می کشد ، پس به سمت جامعه دوستان می رود... 

 

 

 كودكان وقتی به سن بلوغ یا به سن پیش از بلوغ می‌رسند، متوجه برخی تغییرات جسمی در خود می‌شوند ولی نمی‌دانند كه این تغییرات به چه دلیل صورت می‌گیرد و این نشانه‌ها برای آنان سوال‌برانگیز است. در این صورت باید درباره بلوغ برای آنها توضیح بدهیم. بهتر است پدرها با پسران‌شان و مادرها با دختران‌شان درباره بلوغ به طور كلی صحبت كنند و موارد بهداشتی مربوط به این دوره را برای آنها توضیح دهند. به خصوص دخترها كه بلوغ در آنها زودتر به وجود می‌آید و خیلی دوست دارند كه به سوالات‌شان پاسخ داده شود. البته بخشی از این موارد در كتاب‌های درسی توضیح داده شده ولی چون بسیاری از كودكان زودتر از زمان مشخص به بلوغ می‌رسند نمی‌توانیم صبر كنیم تا در كتاب درسی‌ خاصی این موضوع برای آنها توضیح داده شود. باید مادر به نوجوان خود آموزش دهد و به او بگوید كه این تغییرات بر اثر تغییرات هورمونی به وجود می‌آید و لازمه رشد اوست و در كسی كه در حال رشد است و به دوره نوجوانی و جوانی نزدیك می‌شود، روی خواهد داد بنابراین فرآیندی طبیعی است و جای نگرانی نیست. 

مادر می‌تواند توصیه‌های بهداشتی مربوط به این دوره را برای دخترش توضیح دهد و امكانات لازم را فراهم كند و به او اجازه بدهد كه هر سوالی كه به ذهنش می‌رسد، بپرسد. در زمینه رفتارهای جنسی، عده‌ای فكر می‌كنند شاید مجبور شوند درباره روابط زناشویی برای فرزندان‌شان توضیح دهند و در این باره نگران هستند، در حالی كه نیازی به این كار نیست. درباره آموزش جنسی به كودكان و نوجوانان تاحدی در كتاب‌های زیست شناسی آنها مطالبی وجود دارد و در قالب تركیب سلول‌های نر و ماده و تولید موجود زنده در گیاهان و جانوران توضیحاتی داده شده است و آنها متوجه می‌شوند كه چگونه رابطه و تشابهی میان انسان و حیوان وجود دارد و به این ترتیب استنباط می‌شود كه در انسان هم به همین صورت است.
بعضی از والدین خجالت می‌كشند درباره مسایل جنسی با فرزندان‌شان صحبت بكنند. گاهی ممكن است نوجوان صحنه‌هایی را ببیند یا دوستانش برای او درباره مسایل آمیزشی توضیح بدهند. در این حال نوجوان سردرگم و نگران می‌شود و ذهنش از سوال انباشته می‌شود. برای كودكانی كه تجربه دیداری و شنیداری چنین مسایلی را دارند، مسایل جنسی باید به طرز صحیحی توضیح داده شود.
 

 

طراحی سایت

بیمه خدمات درمانی تهران

تاتو ابرو

پاک کردن تاتو ابرو

آشپزخانه صنعتی

آموزش پیانو

سولفژ

هارمونی

ارکستراسیون

صندوق نسوز

گاو صندوق

درب ضد سرفت

درب خزانه

ایمپلنت

دندانپزشکی ترمیمی

شیرآلات

شیرآالات صنعتی

شیر پروانه ای

میراب

شرکت میراب

فوم بتن

فوم بتون

کلاه گیس

پوستیژ

بلیط هواپیما