مراکز فروش

كج خلقی و بد رفتاری موقتی كودك

 

 

 

آیا کودک 2 یا 3 ساله ای دارید که هنگام لباس پوشاندن با شما مقابله می کند و نمی گذارد شما لباس را تنش کنید ؟ بد نیست بدانید این رفتار طبیعی بوده و برای برخورد با آن کافی است که این مطلب را تا انتها بخوانید.
به گفته کارشناسان سلامت گروه تولیدی پوشاک سیب سبز وقتی كه كودك 5/2 تا 3 ساله نمی گذارد كه شما ژاكت را بر تن او بپوشانید و بدرفتاری می كند ،  ناراحت نشوید ؛  این رفتار طبیعی است . تقریباً همه ی كودكان در این دوره ی سنی به همین شكل رفتار می كنند ؛ زیرا احساس می كنند كه فرد كامل ، مستقل و بسیار مهمی هستند .
 

 

 

 

 

 برای همین یك كودك 5/2 تا 3 ساله می خواهد در لباس پوشیدن خود نقش داشته باشد و از این كه مثل یك نوزاد ، لباس بر تن او كنید ناراحت خواهد شد . او ترجیح می دهد كــه " مادر"  همراه  و دستیار او باشد .

نكته مهم دیگر این است كه در این دوره سنی ، كودك مفهوم زمان را به خوبی درك نمی كند . او نمی داند " عجله داشتن " یعنـی چه  و توضیحات ما برای شرح آن نیز  فایده ای نخواهد داشت . اگر نیازهای كودك را بشناسیم ؛ به او فرصت دهیم تا بعضی از كارهای خود را انجام دهد ، و زمانی كه كار را به پایان می رساند او را كمك كنیم ، كودك را در مسیر مطلوب و مورد علاقه اش قرار داده ایم .
 به تدریج كه او مسئولیت پذیرمی شود ، بد خلقی را كنار خواهد گذاشت و تحریك پذیر نخواهد بود . به خاطر داشته باشیم كه اگر مقاومت و لجبازی های كودك ادامه یابد ، در موارد دیگر هم بروز خواهد كرد . به طور مثال ، ابتدا از پوشیدن لباس خودداری می كند ، سپس غذا نمی خورد ، و در مرحله بعدی نمی خوابد و ...  . معمولاً كودكان در مواردی مقاومت و لجبازی می كنند كه از سوی والدین فشار بیشتری وجود داشته باشد . هر گاه با مقاومت كودكان رو به رو شدیم بهتر است كه رفتار خود را ارزیابی كرده و خود را به جای فرزندمان بگذاریم . اگر  كمی انعطاف پذیرتر باشیم ؛ حتما نگرش و رفتار ما تغییر خواهد كرد .
به علاوه  در سرتاسر این دوره ( كودكی ) ، برای شناختن كودك خود ، حساسیت داشتن نسبت به او و صبر و شكیبایی ورزیدن در برابر كارهای او نیاز به فرصت كافی خواهیم داشت . به طور مثال ، اگر كودك صورت خود را می شوید و آب را به اطراف می پاشد ، بهتر است كه او را تشویق كنیم . اگر او به احساس رضایتمندی و درك شما از خود پی ببرد ، با كمال میل با شما همكاری خواهد كرد . قاطعیت داشتن بدون عصبانیت ، از طرف بسیاری از كودكان پذیرفته شده است . به همین دلیل آنها قوانین تغییر ناپذیر كودكستان را می پذیرند .
بی صبری و ناشكیبایی و خشونت از جمله عواملی است كه سبب می شوند كودكان به خوبی منظور والدین را درك نكنند و به لجبازی و مقاومت كردن بپردازند .
 

 

طراحی سایت

بیمه خدمات درمانی تهران

تاتو ابرو

پاک کردن تاتو ابرو

آشپزخانه صنعتی

آموزش پیانو

سولفژ

هارمونی

ارکستراسیون

صندوق نسوز

گاو صندوق

درب ضد سرفت

درب خزانه

ایمپلنت

دندانپزشکی ترمیمی

شیرآلات

شیرآالات صنعتی

شیر پروانه ای

میراب

شرکت میراب

فوم بتن

فوم بتون

کلاه گیس

پوستیژ

بلیط هواپیما