مراکز فروش

بی دقت نیستم ، در توانم نیست !

 

 « باز هم سرما خوردی ، هزار بار گفتم این لباست را بپوش باز هم از پوشیدن کت در رفتی این هم نتیجه اش ؛ سرما خوردی »از این نوع مکالمه‌ها به فراوانی میان والدین و کودکان نوپا رخ می‌دهد. به نظر می‌رسد که هر چیزی که به بچه‌ها می‌‌گویید یا به گوش‌شان نمی‌رود یا از یک گوش می‌رود و از گوش دیگر درمی‌‌آید. اما باید بدانید این طفلکی ها تقصیری ندارند به گزارش لایوساینس یک بررسی جدید نشان می‌دهد که بچه‌ها گوش‌می‌دهند، اما اطلاعات را ذخیره نمی‌کنند.پروفسور یوکو موناکاتا از دانشگاه کلرادو در بولدر آمریکا و سرپرست این تحقیق، درباره آن گفت: "هنگامی که این تحقیق را شروع کردم، انتظار مجموعه‌ای کاملا متفاوت از یافته‌ها را داشتم. کارهای زیادی در زمینه رشد شناختی انجام شده است که بر این موضوع متمرکز  شده‌اند که چگونه بچه‌ها اساسا گونه‌هایی کوچولو از بزرگسالان هستند که سعی می‌کنند همان کارهایی را انجام دهند که بزرگسالان انجام می‌دهند،‌ اما هنوز به اندازه آنها در انجام این کارها کامل نیستند. اما آنچه ما در این تحقیق به دست آوردیم،‌ چیزی کاملا متفاوت است."

 

 

 

کریستوفر چتهام، دانشجوی دکترا که در این تحقیق شرکت داشته است، می‌گوید: "برای مثال فرض کنید که هوای بیرون سرد باشد، و شما به کودک سه ساله‌تان بگویید که برود کتش را از اتاق خوابش بردارد و بپوشد تا برای بیرون رفتن آماده شود. انتظار شما این است که کودک آینده را پیش‌‌بینی کند و فکر کند: خوب، هوای بیرون سرد است، و کت مرا گرم نگه خواهد داشت.  "اما آنچه بررسی ما نشان می‌دهد این است که جریان به این صورت در مغز کودک سه‌ساله رخ نمی‌دهد. به جای این، کودک به بیرون می‌دود، می‌فهمد که هوا سرد است،‌ و بعد به یاد این می‌افتد که کتش کجاست، و سپس می‌رود و کتش را می‌پوشد."
به همین دلیل است که در بحث از آموزش کودکان معمولا آموزش هایی توصیه می شود که همراه با تحریک دیگر حواس کودک صورت گیرد . مثلا باید علاوه بر آموزش بر اساس شنیده ها شرایط را طوری فراهم نمود که کودک بتواند همان مفهوم آموزشی را لمس کند، در قالب اجسام ببیند و ... . هر چه حواس بیشتری در این ارتباط درگیر باشد یادگیری و درک صحبت های طرف مقابل سریع تر انجام می شود. علاوه برآن لازم است تا نظرات خود را همراه با دلیل به آنها منتقل کنید تا راحت تر بتوانند آن را درک کنند.
 

طراحی سایت

بیمه خدمات درمانی تهران

تاتو ابرو

پاک کردن تاتو ابرو

آشپزخانه صنعتی

آموزش پیانو

سولفژ

هارمونی

ارکستراسیون

صندوق نسوز

گاو صندوق

درب ضد سرفت

درب خزانه

ایمپلنت

دندانپزشکی ترمیمی

شیرآلات

شیرآالات صنعتی

شیر پروانه ای

میراب

شرکت میراب

فوم بتن

فوم بتون

کلاه گیس

پوستیژ

بلیط هواپیما